
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.9 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.75 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Type | General Purpose |
| Max Power Dissipation | 150 mW |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Channels | 4 |
| Propagation Delay | 35 ns |
| Data Rate | 50 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Nominal Supply Current | 14 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 136 °C |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 3 ns |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Current | 14 mA |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5 V |
Stock: 721
Distributors
pcbx
Unit Price$2.05651
Ext.Price$2.05651
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.05651 | $2.05651 |
| 10 | $1.72973 | $17.29730 |
| 25 | $1.54429 | $38.60725 |
| 50 | $1.37873 | $68.93650 |
| 100 | $1.23093 | $123.09300 |
| 300 | $1.18179 | $354.53700 |
| 500 | $1.13461 | $567.30500 |
| 1000 | $1.09329 | $1093.29000 |
